• Start
  • Wiadomości
  • 7 medali oraz 2 finały A i 3 finały B Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów dla pływaków„Tropsa".

W dniach 1- 3 marca odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15- letnich w Dębicy. I tam 15-letni pływacy „Tropsa" w składzie: Jakub Skierka, Kaja Zalewska i Maciej Byczkowski startowali z trenerem Arkiem Zalewskim.
Trener Sebastian Cieśliński ścigał się z 14- latkami w Olsztynie w składzie: Julia Cyman, Agata Wejer oraz Elżbieta Mielewczyk.

15- latki w Dębicy

W swoich startach Jakub Skierka potwierdził swoją wysoką formę zdobywając 3 złote medale w konkurencjach 200 i 50 grzbietowym oraz 100 dowolnym. Na 100 grzbietowym zdobył medal srebrny.

Kaja Zalewska w finale B zajęła 16 pozycję na 200 klasycznym. Na 50 i 100m tym samym stylem dopłynęła dwa razy jako 22. Maciej Byczkowski zajął 17 pozycję na 200 grzbietowym oraz był dwa razy 26 na 50 i 100 grzbietowym.

14- latki w Olsztynie

Julia Cyman przywiozła do Kartuz 3 brązowe medale na 200 grzbietowym oraz 100 i 200 zmiennym. Dodatkowo zajęła 4 miejsca na 50 i 100 grzbietowym.

Agata Wejer dwukrotnie pływała w finałach B zdobywając 19 pozycję na 800 dowolnym i 20 na 400 dowolnym. Na 200 dowolnym była 26.

Dziękujemy Hotelowi „Pod Orłem" za pobyt podczas 2- tygodniowego pobytu na zgrupowaniu przed mistrzostwami.

Pływacy dziękują Panu Jackowi Wrońskiemu za transport na zawody.