Najmłodsi pływacy Tropsa zdobywają pierwsze sukcesy.

Najmłodsi kartuscy adepci pływania ( 2 klasa sportowa o profilu pływackim) z trenerami Arkiem Zalewskim i Sebastianem Cieślińskim ścigali się na pływalni gdańskiego MOSiRu w ogólnopolskich zawodach pływackich „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie" w kategorii dzieci.

I tym razem młodzi pływacy kontynuują drogę sukcesów starszych kolegów i koleżanek po pływackim fachu. W zawodach wystartowało 153 zawodników, a nasi pływacy dzielnie walczyli o czołowe miejsca w zawodach.

Na uwagę zasługują wyniki młodej Martyny Piepiórka, która w swoich startach wygrała 25m dowolnym i  wywalczyła srebro na 25m grzbietowym. Dominika Trepczyk była 2 na 25m klasycznym. W stylu klasycznym równie dobrze zaprezentowali się chłopcy, Maciej Rzyski był 2, Przemysław Litwin 3, a Wiktor Zatyka 4. W konkurencji drużynowej sztafety wahadłowej 8 x 25m młodzi zawodnicy Tropsa w składzie: Piepiórka, Grzymkowska, Łanik- Syldatk, Cieśliński, Buchajewicz, Rzyski, Główczewska, Litwin wywalczyli 3 pozycję i brązowy medal.

Dziękujemy Panu Jackowi Wrońskiemu – naszemu głównemu sponsorowi za transport na zawody i nieustającą pomoc dla kartuskich pływaków.