• Start
  • Wiadomości
  • Pierwsza klasa pływacka „Tropsa” na Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich. 2 miejsce w sztafecie i rokujące na przyszłość pływanie Martyny Piepiórki.

Pierwszaki „Tropsa” po raz pierwszy miały okazję sprawdzić się w zawodach z rówieśnikami innych klubów pływackich. Te zawody to sprawdzian dla dzieci po roku I etapu nauki pływania. Dzieci ścigały się na  odcinkach 25 metrowych w stylu grzbietowym, dowolnym i klasycznym. Poziom klubowy mogli sprawdzić trenerzy w sztafetach wahadłowych 8 x 25m  dowolnym mieszanych zespołów sztafetowych. Sztafeta pierwszaków „Tropsa” w składzie: Piepiórka, Łanik- Syldatk, Rzyski,  Litwin, Trepczyk, Cieśliński, Purłan, Grzymkowska zdobyła srebrną pozycję przypływając na 2 miejscu za klubem UKS Żabianka Gdańsk.

W startach indywidualnych  występy młodej Martyny Piepiórki oraz obserwacje trenera Zalewskiego tej zawodniczki na poziomie tej grupy wiekowej dają perspektywy fajnego pływania oraz nawiązania w przyszłości do
najlepszych starszych kartuskich pływaków. Martyna wygrała start 25m dowolnym – złoty medal, oraz zajęła 6 miejsce
na 25m grzbietowym ustępując pierwszej zawodniczce tylko o 1 sekundę.  Brązowy medal i 3 miejsce na 25m klasycznym wypływała Julia Buchajewicz.