• Wiadomości
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików 12 lat w pływaniu w ramach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat

Lidia Tomczuk zwyciężczynią zawodów w klasyfikacji generalnej.

CARTUSIA 2 w klasyfikacji medalowej zawodów.

Kartuscy pływacy wystartowali na podsumowujących rok startowy  najważniejszych dla młodzików 12-letnich zawodach odbywających się w Gdańsku 6 czerwca.

Cartusię reprezentowało 4 zawodników rocznika 2010.

Doskonale spisała się Lidia Tomczuk, która wygrała zawody w klasyfikacji generalnej młodzików 12- letnich. Medale zdobyły również zawodniczki Zofia Gruda i Jadwiga Beyer.

Sztafeta 4 x 50m zmiennym w składzie: Tomczuk, Gruda, Gołuński, Beyer wywalczyła srebrny medal rywalizacji sztafetowej zespołów.

Wyniki zawodników Cartusii:

Lidia Tomczuk: 1- 100m grzbietowym, 1- 200m grzbietowym, 2- 100m dowolnym, 2- 400m dowolnym

Zofia Gruda: 1- 100m klasycznym, 1- 200m klasycznym, 3- 200m zmiennym, 4- 100m motylkowym

Jadwiga Beyer: 3- 100m klasycznym, 4- 100m dowolnym, 8- 400m dowolnym

Błażej Gołuński: 11 – 200m klasycznym, 15- 100m motylkowym, 17- 100m klasycznym, 24- 100m dowolnym

Kartuscy pływacy dziękują UG Kartuzy oraz głównemu sponsorowi kartuskich pływaków – Panu Bogdanowi Górskiemu za pomoc finansową w drodze do mistrzostwa sportowego.